Jelenlegi hely

Határtalanul 2011 pályázat

Sikeresen pályáztunk az Apáczai Közalapítvány által kiírt a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által finanszírozott HATÁRTALANUL! pályázaton. Ezáltal a hetedikes gyerekeknek van lehetőségük határon túli magyarlakta területre utazni.

Az a hatalmas megtiszteltetés ért bennünket, hogy az ünnepélyes sajtótájékoztatón iskolánk hetedik osztályos tanulói képviselték az összes nyertes pályázót, és igazgatóhelyettesünk, Vörösné Éles Csilla ismertette pályázatunk főbb jellemzőit. A rendezvénynek kiemelt média visszhangja volt.

A pályázat rövid ismertetése:

Iskolánk névadója, Bókay Árpád 1883-90-ig egyetemi tanárként Kolozsváron élt, itt adta ki Vénygyűjteményét, amelyben a borvizek és fürdővizek összetételét és egészségre kifejtett hatását is leírta. 
Mint ökoiskola, így természetes, hogy programjainkban a környezettudatosságra nevelés állandóan visszatérő momentum. A tanulmányi kiránduláson a borvizek útját járjuk be. Vizsgálni fogjuk a borvizek, fürdők összetevőit, egy erre alkalmas minilabor segítségével, na meg Seres Ildi néni kémiatanár közreműködésével, s ezzel is tisztelgünk balneológus névadónk munkássága előtt. Az adatokat összevetjük a 19. századi értékekkel. A borvizek útja tele van a magyar irodalom és történelem helyszíneivel, az 1000 éves magyarság jelenlétével, örökségével, ezeket természetesen beépítettük programunkba:

•    Nagyvárad – Szent László templom, ereklye
•    Segesvár – 1848-49-es Petőfi emlékmű
•    Kézdivásárhely – Céhtörténeti Múzeum
•    Nyergestető – koszorúzás
•    Szent Anna-tó, Mohos-láp, Gyilkos-tó, Békás- szoros, Királyhágó - természeti kincsek
•    Csatószeg, Csíksomlyó, Tusnád – borvizek
•    Gyergyószárhegy – Lázár-kastély
•    Parajd – Sóbánya
•    Korond- népi fazekasság
•    Székelyudvarhely – Szoborpark (Csaba királyfi), a város
•    Kolozsvár – Mátyás király szobra, szülőháza, Bolyai János szobra

Készítünk interjúkat falukutatás keretében technikatörténeti eszközöket pl. Hoffher-traktorokat nézünk meg Alsócsernáton, ami érdekes módon ugyancsak közelünkben, az egykor működő Hoffher-gyárban készült. Ezzel is erősítjük a mindig is összetartoztunk érzését. Közös programot tervezünk a tusnádfürdői és a csíkszentsimoni hetedikes gyerekekkel. Lesz közös életfaállítás, tankönyv összehasonlítás, focimeccs, kirándulás.

Reméljük életre szóló élményekkel jövünk haza!