Jelenlegi hely

Didergő király

Móra Ferenc: A didergő király
"Az advent mindig kiemelkedő időszaka az évnek. Így van ez iskolánkban is. Ilyenkor közös iskolai karácsonyi koncertre készül minden osztály. Ki egy rövid zenei darabot hoz, ki egy karácsonyi éneket. Ezek a koncertek mindig összehozzák iskolánk közösségét. Együtt énekelnek pedagógusok és gyerekek és néhány dalba bekapcsolódnak a nézőként érkező szülők is. Ünnepünknek korábban a helyi templom, később az iskola tornaterme adott helyet. Az idei évben azonban sajnos ezt a közös élményt a járvány miatt ki kell hagyjuk! Azonban iskolaközösségünk mindenképpen szerette volna, ha ez a kedves hagyomány nem szakadna meg ebben az évben, így elkészítettük Móra Ferenc: A didergő király c meséjét. A filmben minden osztálynak és a pedagógusoknak, valamint a szülőknek is jutott pár sor, a ki-ki a részét saját elképzelése szerint oldhatta meg. Szerettük volna emlékeztetni magunkat és egymást, hogy lélekben együtt vagyunk, együtt mindig sokkal többre is jutunk, összetartozunk ezekben a változó időkben is."